De Imaginist poëzie

om j., om c.

Door: roelof schipper
Beeld: Imre Onderbeke

14 januari 2026

j.

 

wie is het zeggen medewerkers om, die dáár zit, iets verder. wijst daarop, afwezig

glimlachend op het heetste, meest drukkende praten we, zich (om j.) met moeite

nog verstaanbaar, het is op het heetst van de dag en daarom wijst

 

ze bij de ingang bedwingend, met de straat-wind langs

 

is een hete vuilniskar

 

 

 

c.

 

een silo in deze schenkzaal ; binnen-buiten, gebloemde schaduw onder het grijze plafond heft zich meters, éen bemoedigend, ruggelings het zwijgen toe, een eerste koffie, zeg je

 

donkergroene schaduw heft

 

dewijl

           schouders buiten een loodgrijze lucht, zeg je

 

Over de auteur

roelof schipper (stadskanaal/dordrecht, 1988) schrijft. Tekst- en beeldfragmenten verschenen onder andere in De Gids, de Poëziekrant en op De Optimist. Hij debuteerde in 2025 bij uitgeverij vleugels met bleke gesp, beige zoom.

Over de illustrator

Imre Onderbeke (2001) is een illustrator uit Zwolle. Als kunstenaar werkt ze, geïnspireerd door haar omgeving, aan vervreemdende en absurde beelden waarin ze bepaalde situaties in een vreemde context zet. Ze maakt analoog werk waarbij ze gebruik maakt van verschillende materialen. Meer werk kan je vinden op haar instagram: Zie @imreonderbeke_

Lees meer van

roelof schipper: poëzie

Door roelof schipper

roelof schipper schrijft gedichten die je hoofd in komen struikelen, enigszins ontregelend maar heel beslist. Voor De Optimist schreef hij de serie ‘sikkel’, vier gedichten die je tot alertheid dwingen. Ook leverde roelof de intrigerende, gruizige beeldcollages.

Lees meer uit de categorie De Imaginist

Wat niet getekend wordt

Door Martijn van Arkel

Martijn van Arkel schrijft een gedicht dat, met gevoel, weergeeft hoe eenzaamheid en opgelegde verwachtingen een kind klein maken.

ontwerp: Artur Schmal Studio / ontwikkeling WordPress: Daniël Philipsen